Jak pomagam?

     Gdybym oddawał na szczytne cele nawet całą swoją pensję, to i tak nie był bym w stanie pomóc wszystkim, którym chciałbym pomóc. Wymyśliłem więc, że będę pomagał potrzebującym niematerialnie - oddając im swoją twórczość. Wartość intelektualna ma bowiem ważną cechę - nigdy się nie wyczerpuje!

Do podjęcia takiej decyzji, oprócz chęci pomocy większej grupie potrzebujących, niż pozwalają na to moje finanse, skłoniła mnie obserwacja zachowania ludzi.

Większość ludzi podejmuje działanie, gdy dostrzega dla siebie jakąś korzyść. Podobnie jest, niestety, z pomaganiem. Napisałem - "niestety" - gdyż fakt bezinteresownej pomocy jest sensem pomagania w ogóle. Nie mniej jednak są ludzie, którzy potrzebują motywacji, aby pomagać, potrzebują dostrzec jakąś korzyść dla siebie z tego, że pomagają.

Temu służy moja Akcja - w zamian za przekazanie pieniędzy na "dobry cel", rozdaję ludziom swoje wiersze.

Przyłącz się do mnie!

Jeśli jesteś osobą prywatną i zbierasz pieniądze na rehabilitację, operację, leczenie, aby mieć za co kupić chleb, opał, jeśli reprezentujesz fundację, organizację, stowarzyszenie - przyłącz się do mnie!Jak pomagam?

W ebooku z moimi wierszami umieszczę informację o Tobie/Twojej działalności. Utwórz ebook