Jak zwiększyć popularność bloga? Pozycjonowanie.

    Każdy właściciel witryny internetowej (strony www, bloga) chciałby, aby Jego witryna była często odwiedzana. Wszak większość stron powstaje właśnie po  to, aby „przekazać Światu”, co mamy ciekawego do powiedzenia – nasze pomysły, nasze problemy, hobby, produkty, itp.


    Przetestowałem na własnej skórze różne metody zwiększania popularności bloga. Moim zdaniem jednym z najlepszych sposobów zwiększania oglądalności witryny jest jej wypozycjonowanie w Google. Dodam, że można to zrobić nie ponosząc kosztów ( nie liczę własnego czasu oraz prądu)


   
   Pozycjonowanie w Google ma wiele plusów i jedną wielką zaletę – sprowadza na stronę ruch osób zainteresowanych danym tematem, a więc nie są to osoby przypadkowe, ale dobrze dopasowana grupa, którą prościej zainteresować swoimi treściami.


    Podam przykład. Załóżmy, że prowadzisz stronę o rasowych psach, o ich hodowli, pielęgnacji, prezentujesz na stronie rasy, ich charakterystyki, itp. W jednym z artykułów na stronie opisujesz ciekawą książkę, którą właśnie przeczytałeś, niech to będzie, np. „Encyklopedia Psów” – autorstwa Esther J.J. Verhoef-Verhallen. Możesz spowodować, że na Twoją stronę będą wchodzić osoby chcące dowiedzieć się więcej o tej książce (a przy okazji zainteresują się innymi artykułami na stronie). Miesięcznie osób zainteresowanych „Encyklopedią psów” jest ok. 1000. Tutaj jest narzędzie, które pokazuje popularność fraz wpisywanych w wyszukiwarce Google.
   
    Aby osoby zainteresowane danym tematem często wchodziły na Twoją stronę, musi się ona znaleźć na wysokich pozycjach w wyszukiwarce. Temu właśnie służy pozycjonowanie - "podnoszeniu" swojej strony w wynikach wyszukiwania Google. 

    Jeśli chcesz, aby Twoja strona była często odwiedzana i popularna, naucz się ją pozycjonować. Możesz skorzystać z mojego bezpłatnego kursu video. Zapiszesz się na stronie: http://www.jak-pozycjonowac-strone.interkursy.pl/

    Firmy, które zajmują się pozycjonowaniem stron i "żyją z tego" czasami próbują wmawiać administratorom witryn, że sami sobie nie poradzą. W większości przypadków jednak, jeśli dobrze wybierzesz słowo kluczowe można w ciągu 2-3 miesięcy całkiem dobrze wypozycjonować swoją stronę.  


12 komentarzy:

 1. od roku prowadzę stronę (nickt.pl) i zastanawiam się dlaczego ma prawie zerowe odwiedziny. a może Ty wiesz?

  OdpowiedzUsuń
 2. KONIECZNIE ZAJRZYJ !!
  http://dziecko-malenstwo.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Musisz wejść: http://www.wzrostwiary.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. http://adiberlin.blogspot.de/ zapraszam

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapraszam do mnie :)

  http://tworczamasa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapraszam do mnie http://chwilowkiblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapraszam :http://higreenoneblog.blogspot.com/2015/10/fryzury-do-szkoy.html?m=1

  OdpowiedzUsuń
 8. Zapraszam :http://higreenoneblog.blogspot.com/2015/10/fryzury-do-szkoy.html?m=1

  OdpowiedzUsuń
 9. Widzę że poprzednik to się nie szczypał w linkach. Mistrz ceremonii :) https://dolp.pl/pozycjonowanie-stron-www

  OdpowiedzUsuń
 10. Mój sklep ma reklamę Adwords w Fox Strategy i efekty są bardzo pozytywne. Duża liczba kliknięć i to bynajmniej nie przez konkurencję, gdyż za klikami idzie także zwiększona sprzedaż produktów. Najwazniejszy jest dobór słów kluczowych.

  OdpowiedzUsuń
 11. Skuteczna reklama Lublin to odpowiedni sposób na poprawę pozycji firmy oraz pozyskanie większej ilości odbiorców. Z jej pomocą można zwiększyć własne zyski i osiągnąć sukces
  reklama lublin

  OdpowiedzUsuń